SOFIA RUTIKU

SOFIA RUTIKU laulja ja viiuldaja  Eri rahvuste geenid ja loodus on Sofile kinkinud ulmeandekuse kogupaketi. Ta on varbaotsast juuksepahmakani muusikat, kunstiannet ja igasuguseid teadmisi täis. Vahel tundub, et need ei mahu tema sisse enam ära. Sofia pulbitseb muusikast, klassikast jazzini. Ta on juba loonud laulutekste ja tahab tulevikus oma muusikat välja anda. Sofi õpib Kolga kooli 9. klassis, G.Otsa kooli eelõppes, käib näiteringis, võrkpallis, osaleb olümpiaadidel ja on ka väikest viisi mälumängur.  Sofia ei tea veel, kas temast saab viiuldaja, laulja, luuletaja, helilooja või muusikaprodutsent. Tal on eeldused neist kõigeks, lisaks stiilipuhas souli ja jazzi tunnetus, mida õppida ei saa. Seda on näidanud ka kõrged kohad lauluvõistlustel. Tihti unistab ta aga hoopis lasteaiakasvatajaks saamisest, sest ta armastab lapsi ja tahab kindlasti ise ka palju lapsi. Sofia on looduslaps, kellele meeldib näiteks  seeni heegeldada, lilli kuivatada, ehteid teha, kokata. Sofia on energiline, otsekohene, tohutult loominguline, empaatiline, suure südame ja õrna viiuldaja hingega. Tal on sisu ja ka laval on ta alati see, kes ta on – tema ise, ehe ja aus.

LISETTE MOKS

LISETTE MOKS on meie laulja ja multi-instrumentalist, kes suudab mängida mitut erinevat pilli – flööti, klaverit, kitarri, akordionit, bajaani, lõõtsa, torupilli, ukulelet jne. Ta võiks pilli mängida ja laulda kasvõi hommikuni! Tema fanatism haarata kätte jälle mõni järgmine pill on nakatanud ka paljusid teisi Uurikaid. Lisette on korraldanud oma koduõuel Iisaka talus, Moksiallikal suure meeleoluka kontserdi, kus ta ise erinevates koosseisudes üles astus. Kontsert “Lenda lindu” oli tema kooli loovtöö projekt. Lisette õpib Kolga kooli 9. klassis ja käib võrkpallitrennis.  Lisaks õppis ta Kuusalu Kunstide Koolis 6 aastat flööti. Praegu õpib Lisette põhipillina klaverit ja lisapillina kitarri. Lisaks muusikale meeldivad Lisettele ka väga loomad.  Tema suur kirg on hobused. Tal on isegi päris oma hobune -Tiri, kelle eest ta pidevalt hoolitseb.  Lisette on rahulik, sihikindel, kõvasti juurtega oma kodutalu küljes kinni. Ta armastab väga oma peret, kodu, suurt ägedat suguvõsa, loomi, loodust, oma sõpru ja muusikat!

MIIA VANAHANS

MIIA VANAHANS  mängib Uurikates ukulelet ja kitarri, mida on klaveri kõrvalt iseseisvalt õppinud. Miia õpib hetkel Kolga kooli 6. Klassis ja Kuusalu Kunstide Koolis klaverit. Ta on väga musikaalne, sportlik ja julge tüdruk, kellele meeldib purjetamine, ujumine ja sulgpall. Kui perega talvel mägedesse minnakse, vaimustab Miiat üle kõige aga mäesuusatamine, mida ta on harrastanud juba 6-aastasest saati.  Miia on küll pealtnäha tagasihoidlik ja tõsine, aga tihti saab just temast hea seltskonna hing. Lisaks on ta väga terane, töökas, kohusetundlik, sihikindel ja ambitsioonikas tüdruk, kes peab nui neljaks oma eesmärgi saavutama.  Eriti andekas on Miia klaverimängus ja valib endale ise järjest kaelamurdvamaid klaveripalasid, mida 5. klassis talle ükski klaveriõpetaja veel anda poleks julgenud! Mozarti sonaadi “Alla turcaga” ei saa just paljud 11-aastased hästi hakkama. Tal on tohutu püsivus klaverit harjutada seni, kui raske osa selgeks saab.  Lisaks muusikale meeldib Miiale ka filmikunst ja ta tahaks kunagi proovida ka mõnes filmis näitlemist.  Miiale meeldib koos naabritüdrukust Sofiaga koos musitseerida, järjest uusi pille õppida, filme ja lemmiksarju vaadata ning maitsvaid toite kokata. Miiat ümbritsevad koduses elus igapäevaselt erinevad loomad- koerad, kassid, hobused, kilpkonn jne. Miia ema ja tädi peavad Lahemaa Loomade Koda, kus ta ema on loomaarstiks. Vahel tuleb Miialgi loomakliinikus abiks olla.

HANNA LIISA TALTS

HANNA LIISA on meie särav päikesetüdruk. Ta on energiline ja arukas, teab täpselt, mida tahab. Tema naer ja kõlav hääl on alati kaugele kuulda, kui ta kuskil liikvel on. Hanna Liisa käib Kolga Kooli 7. klassis ja õpib Kuusalu Kunstide Koolis akordionit. Lisaks mängib ta võrkpalli, osaleb näiteringis, laulab laulustuudios ja käib juba kuuendat  aastat ratsutamas. Hanna Liisa on aktiivne tegutseja, andekas ja mitmekülgne paljudel aladel. Ta on justkui lavale sündinud ja saanud teatrifestivalidel juba ka erinevaid näitlejapreemiaid. Tulevikuski näeb ta end lavainimesena või ehk hoopis juuksurina, kes teab! Vabal ajal armastab Hanna Liisa oma pere ja sõpradega koos olla, lauamänge mängida ning looduses käia. Lisaks on tal palju ettevõtlikke tädisid, onusid, kellega koos ikka midagi vahvat korraldatakse. Talle meeldib maaelu ilusas kodutalus koos oma pere ja koduloomadega. Kuigi Hanna Liisa unistab tulevikus Nõmmel oma majas elamisest, tahab ta lisaks ka maakodu, kuhu tulla looduse ilu ja linnulaulu nautima ning oma vahva suguvõsaga koos olema.

MARIEL MOKS

MARIEL MOKS on Uurikate “kiir-reageerimisrühm”, teadustaja ja vahel ka väike manager. Mariel on väga rõõmus, sõbralik, sportlik, taibukas ja terane tüdruk, kes paneb kõike tähele. Lisaks laulmisele mängib Mariel Uurikates meloodikat. Tema suurimaks eeskujuks on vanem õde Lisette, kes innustab tedagi uusi pille õppima. Mariel õpib Kolga kooli 5. klassis, käib näiteringis ja jalgpallitrennis. Lisaks õpib veel Kuusalu Kunstide Koolis klaverit. Ta on osalenud ka Kuusalu valla lauluvõistlusel. Mariel on meie ansambli kolmest õest noorim, kes on nagu tulesäde ja naljalt paigal ei püsi. Enamasti näeb Marieli ringi tuhisemas ja midagi korraldamas. Ta ei taha ega oska midagi aeglaselt teha. Tema suur hirm on, et talle antakse klaveritunnis aeglane lugu!  Mariel armastab liikumist, vabadust, loodust, loomi, oma toimekat peret ja suurt suguvõsa, kellega koos tehakse palju vahvat. Marielil on Uurikate kontserditel tähtis vahetekstide teadustaja roll, millega ta saab suurepäraselt hakkama. Laval on võimatu Marielist mööda vaadata, ta lihtsalt on kõikjal! Pea igal kontserdil näeb teda ka aplausi saatel hundiratast viskamas. Kuna Marielil on pea alati kiire ja tuhat mõtet korraga peas, on juhtunud sedagi, et kontserdil on tal jalatsid või villasokid erinevast paarist.

BIRGIT MOKS

BIRGIT MOKS hüüdnimega “Birx” on omade seas jutukas ja temperamentne, aga laval meie kambast üks tagasihoidlikumaid, kel pole vaja tingimata esiritta trügida.  Birgit mängib Uurikates küll ukulelet, aga kogu Uurikate ansambli loomise idee sündis hoopis tänu tema klaveriõpingutele muusikakoolis. Nimelt otsis meie juhendaja Birgitile esinemiseks jõululugu ja tuli mõttele, et selles loos võiks veel õde Lisette flööti mängida, klassiõde Kädi tšellot ja Sofia viiulit. Selgus, et kõik need lapsed on Uuri külast, mispärast kutsuti sellesse kampa juurde veel Uuri küla noori, kes muusikakoolis pilli õppisid. Lõpuks esitaski Birgit oma jõululugu muusikakooli kontserdil 9-liikmelise ansambliga, mille nimeks sai – Uurikad! Birgit õpib Kolga kooli 8. klassis ja Kuusalu kunstidekoolis klaverit. Lisaks on ta osalenud ka Kuusalu valla lauluvõistlusel.  Birgit käib aastaid juba näiteringis ja on edukas olnud ka luulevõistlustel. Ta on saanud ka Harjumaa etluskonkursil Koidula luuletuse eripreemia. Birgiti kohta kehtib ütlemine: “vaga vesi, sügav põhi.” Birgit on väga eesmärgikindel, teab täpselt, mida tahab ja liigub järjekindlalt selle poole. Ta jääb ka alati oma arvamusele kindlaks ja ei lase end teiste arvamusest kõigutada.


HENRI UUSTALU

HENRI UUSTALU on üks lahe ja sõbralik sell. Uurikates mängib ta flööti ja on ka meie laulusolist.  Ta õpib Kolga Kooli 7.klassis. Lisaks õpib ta Kuusalu Kunstide Koolis flööti ja mängib ka Kuusalu pasunakooris. Iseseisvalt õpib kodus veel klaverit, kitarri, ukulelet ja indiaani flööti. Henris on ka näitlemisoskust ja esimene noore näitleja laureaadi tiitelgi teatrifestivaliltki juba nopitud. Henril kogub autogrammidega plaate artistidelt, kelle kontserdil ta käinud on. Kodus olles igatseb Henri mujale ja kodust ära olles ikka jälle koju tagasi. Näiliselt rahulik ja vaikne Henri on tegelikult väga julge ja liikuv, nii õhus, kui vees. Talle meeldib rulapargis rulatada ja tõuksiga trikitamas käia. Talle meeldib jalgratta ja krossirattaga metsaradu mõõta. On alati valmis midagi uut proovima. Henril on ka tehnikahuvi ning tihti tuleb tal oma masinaparki putitada. Veel meeldib aerusurfi-lauaga sõitmine, purjetamine ja kaatrisõidud isaga. Henri on ka purjetamistrennis käinud ja mitu aastat Lahemaa mereklubis osalenud. Praegu käib ta neljandat aastat akrobaatika trennis. Emaga käiakse palju looduses ja vahel ka vanaisaga kalal. Henri tahaks jäädagi maale elama, kus on ilus loodus ja mõnus, vaikne keskkond.

KÄDI ÜLLE

KÄDI ÜLLE on meie särav liige, kes mängib Uurikates põhiliselt ukulelet, klaverit ja
tulevikus ehk ka basskitarri.
Küll meil on alles vedanud, et Kädi elab Uuri ja Pudisoo piiril, õnneks veel Uuris, mitte üks
maja edasi, sest muidu poleks ta meie ansamblisse kunagi sattunud!
Kädi õpib Kolga kooli 7. klassis ja käib näiteringis. Lisaks õpib ta Kuusalu kunstidekoolis
klaverit ja basskitarri. Ta on aastaid õppinud ka tšellot ja hetkel teeb iseseisvalt tutvust
kitarriga. Kädi lemmikpill on klaver, mida ta iga päev suure innuga harjutab.
Kädi on andekas, hea koordinatsiooni, eriti hea rütmitunde ja mäluga. Kõik meie lood on tal
alati peas. Lisaks on ta ka suurepärane noodist lugeja, uute pillide õppimine tuleb tal
kergelt.
Kädi on ka Kolga kooli mälumängu võistkonnas, millega on ta 2 korda vabariiklikku
miniturniiri ja korra isegi mnemoturniiri võistkonda võitnud. Suviti käib ta koos Sofiaga ka
maalilaagris.
Iseloomult on Kädi rahulik, tasakaalukas, sõbralik ja abivalmis. Lisaks väga töökas ja
kohusetundlik, tema peale saab alati loota.
Kädile meeldib orienteerumine ja looduses viibimine. Lemmikhobiks peale muusika on tal
veel looduse pildistamine.

MATIAS KOSEMETS

MATIAS KOSEMETS Matu, on meie akordioni- ja laulupoiss, kes on tõsine ja rahulik ainult laval. Kui siis talle eemalt öelda: “Matu, ole rõõmus!”, “Matu- naerata!”- siis midagi ei muutu! Matias on tavaelus väga liikuv energiapomm, keda köidavad pallimängud. Ta on sportlik muusik või hoopis musikaalne sportlane. Matias on asjalik, hea mälu ja rütmitundega poiss, kes mängib kõiki meie lugusid peast. Nagu paljud Uurikad, mängib temagi mitut pilli. Ta õpib Kuusalu Kunstide Koolis akordionit ja Kert Krüsbani õpetusel veidi lõõtspilli. Ise lisaks bajaani, ukulelet, cajoni, kellamängu ja on proovinud juba ka trummimängu. Matiasel on õnn kasvada talus – tema perel Lahemaa pärimuskojas on lambad, koerad, kass ja saab teha erinevat käsitööd. Ta aitab tihti ka kõrval talus vanavanemaid ja onu paljudes talutöödes, eriti meeldib talle traktoriga sõita. Üleüldse köidavad teda väga erinevad mootorsõidukid. Talle meeldivad ka muud vahvad projektid. Ta osales taustanäitlejana “Apteeker Melhiori” filmivõtetel, oli modelliks käsitööpoe mütsikollektsiooni pildistamisel ja võtab osa viikingite turu vibuturniiridest. Väiksena kasvatas ta viikingite eeskujul pealaele pika patsi, mis on tal tänaseni.

MARLIIS KOSEMETS

MARLIIS KOSEMETS on Uurikate pesamuna. Meie laulusolist, kes ansamblis mängib ka mandoliini. Marliis on jutukas, elava loomuga, terane ja väga musikaalne tüdruk. Tema päevad on täis muusikat. Ta õpib Kuusalu Kunstide Koolis viiulit, klaverit ja laulab laulustuudios. Marliis harjutab iseseisvalt ka kitarri, millel ta suure rõõmuga aina duure omandab. Tahab ju temagi teiste Uurikatega ja eriti oma venna, Matuga, sammu pidada. Marliisi kodus, Lahemaa pärimuskojas, käivad töö ja lõbu käsikäes. Seal saab sugulaste või sõpradega püstkojas aega veeta, pilli mängida ja lõkkepajas süüa teha. Marliisile meeldib vanemate eeskujul ka meisterdada ja käsitööd teha. Marliis naudib koduõuel keset kadakaid vabalt ringi jooksmist, kiigel või batuudil hüppamist ja koos väikse õega või teiste lastega mängimist. Nagu enamus selle talu lapsi, käib ka Marliis ratsutamas.

EKEBERT ESKEN

EKEBERT ESKEN on Uurikate trummar ja oluline taustajõud, kes sattus bändi juhendajast ema kaudu. Ta on sõbralik teadmistehimuline noor, kel kogu aeg käed-jalad tööd täis. Ta on salvestanud kõik Uurikate uue albumi lood ning teinud muusikavideod. Ekebert on õppinud  trumme Kuusalu Kunstide Koolis ja Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. Nüüd õpib noormees Otsa koolis hoopis helindajaks. Tänu Uurikatest saadud kogemustele ja enda trummimängu videotele on ta leidnud kutsumuse helirežiid süvitsi õppida.  Helitehnikuna on ta koostööd teinud juba paljude tuntud artistidega. Lisaks muusikale on ta väga vaimustunud ka filmitegemisest. Ekebert on abiks olnud filmi „Talve“  võtetel ja teinud filmile „Soo“ kaadritaguseid klippe ning lühitreilereid. Sel suvel töötas ta juba helioperaatorina „Suvitajate“ võttegrupis. Tulevikus unistab Ekebert tegutsemisest filminduses, päris oma stuudiost ja koostööst paljude ägedate muusikutega, sest kõige suurem kirg on tema jaoks ikka muusika!

KÜLLI-KATRI ESKEN

Külli-Katri Esken (Kirber)
Külli-Katri on Uurikate looja ja juhendaja, lisaks on kõik selle albumi lood tema kirjutatud. Ta on Kuusalu Kunstide Kooli klaveriõpetaja ja juhendab ka laulustuudiot, kus kõik Uurikad juba enne ansamblit laulsid.  Külli-Katri silme all tekkis justkui iseenesest see ühe küla noorte folkansambel, kuna tema kõige andekamad õpilased elasid Uuris ja õppisid lisaks klaverile järjest uusi pille. Noorte folgivaimustus inspireeris kirjutama neile kohe ka uusi lugusid.
Heliloomingut ja koorijuhtimist on Külli-Katri õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis ja EMTA-s. Ta on tegutsenud vabakutselise muusikuna, klaverisaatjana, laulukirjutajana ja arranžeerijana paljudes muusikaprojektides.
KRISTIINA REBANE

Kristiina Rebane – Erinevalt teistest Uurikatest on Kristiina pärit hoopiski Kuusalu külast, mis ei ole Uurist kaugel. Ta on lõpetanud Kuusalu Kunstide Kooli, Kuusalu Keskkooli ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Kristiina on tõeline koorinohik, kes on laulnud erinevates koorides alates 8. eluaastast ning käinud kõikidel laulupidudel, mis on toimunud alates 2004. aastast. Igapäevaselt on ta muusikaõpetaja Neeme Koolis ja EBS Gümnaasiumis ning solfedžoõpetaja Jõelähtme Muusika- ja Kunstikooli Neeme filiaalis. Kristiina armastus muusika vastu pärineb juba lapsepõlvest, kuid kirg folkmuusika vastu tekkis Viljandi Pärimusmuusika festivalil. Sealt sai alguse ka suur armastus torupillimuusika vastu. Alates 2021. aasta kevadest on Kristiina meie kaasjuhendaja ja mängib bändis ka torupilli.